Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PB Masky alebo sklenene oko?

+4
Lopata
popo
chorche
kuratorX
8 posters

Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  kuratorX Ut december 15, 2009 12:53 pm

Chalani, zaujimali by ma vase nazory a skusenosti s roznymi PB maskami. Tak piste co mate a nejake tie klady a zapory...

Tiez by ma zaujimalo ako sa starate o svoju masku, aby ste predisli poskriabaniu alebo rozlepeniu skla.

PS: Videl som pekne sklenene oci. Daju sa vybrat rozne farby...


Naposledy upravil kuratorX dňa Ut december 15, 2009 1:01 pm, celkom upravené 1 krát.
kuratorX
kuratorX

Počet príspevkov : 259
Age : 40
Location : Weekend Warriors ; BA-Petrzalka
Points : 165
Registration date : 14.02.2009

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  kuratorX Ut december 15, 2009 1:00 pm

Zatial prva aj posledna maska s ktorou mam skusenost je JT Spectra Flex 8.

Klady: Prijemne lahka maska s dostatocnym krytim usi a tvare, termalne sklo, prijemne a kvalitne polstrovanie okolo nosa a oci, odnimatelne okuliare pre extremistov

Zapory: Prve sklo vydrzalo asi rok a pol, dalsie uz akosi nemaju vydrz a rychlo sa rozlepi (par hier) aj napriek opatrnej udrzbe
kuratorX
kuratorX

Počet príspevkov : 259
Age : 40
Location : Weekend Warriors ; BA-Petrzalka
Points : 165
Registration date : 14.02.2009

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  chorche Ut december 15, 2009 4:59 pm

no tak ja som tych masiek skusil viac. Najprv taku lacnejsiu JTcku http://paintball.actionshop.cz/?produkt=1055
nevyhody: zly rozhlad, skutocne som stracal periferne videnie a nesedela mi na usi
vyhody: malo sa rosila ale po par hodinach hrania uz stale viac a viac

potom som mal Proto switch thermal http://paintball.actionshop.cz/?produkt=1213

nevyhody: nerosila sa len na prvych dvoch hrach a to vonku ked bolo okolo 15 stupnov a fukal prijemny vetrik. Pri nocnych hrach beznadejne rosenie, nic som nevidel ... Este ze bola lacnejsia ako ta prva maska (750 Czk, teraz su drahsie)
vyhody: lacna a dobre sedela na tvari

v sucasnosti pouzivam JT Flex 8 - som spokojny este ale musim dorobit ventilatory

Co sa tyka zahmlievania, je to o teplote tvare. Ja sa osobne velmi potim a molitany mam hned strasne mokre. Preto potrebujem satku, ked je najhorsie tak to pomoze.
chorche
chorche

Počet príspevkov : 471
Age : 40
Location : Weekend Warriors
Points : 225
Registration date : 26.01.2009

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  popo St december 16, 2009 2:03 pm

mam Dye Invision I3

odohral som s nou 2 sezony
ma jednoduche termalne sklo - na vyber je viac farieb, ja mam zlte - este by som chcel vyskusat cire
takmer vobec sa nezahmlieva. raz som ju musel pretret ked sme boli na nocnej hre a lezal som 2 hodiny v tarve. a v zime ked sa clovek nepohybuje a je spoteny tak troska zarosi, ale to kazda maska.

maska je makka a lahka.

ma dobre vetranie, hlavne na ustach, takmer vobec si nedychate do masky. ked dostanes bulku do ust tak si to samozrejme naplno vychutnas

molitany sedia dobre na celo, ale na licach uz slabsie. mne to neprekaza. ludia co ju mali na hlave zhodnotili, ze ine masky im sedia lepsie.

hlavna vyhoda je to jednoduche sklo a nerosivost.
celkovo ma maska velmi dobre referencie
http://www.pbreview.com/products/reviews/4042/

popo

Počet príspevkov : 89
Location : BA
Points : 67
Registration date : 15.06.2009

http://rt.sk/~popo/

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  Lopata St december 16, 2009 8:14 pm

Ja pouzivam staru V-FORCE-ku (VForce Pro Vantage Green) a som nadmieru spokojny kedze v municaku stala cca600skk Smile malo sa zahmlieva, rozhlad mne postacujuci, aj na xichte sedi špičkovo.. len po dlhsom uzivani uz guma okolo oci nejak povolila Sad
+ neneasilny, nenapadny tvar-vzhlad.
+nezahmlieva sa, teda len slabučko-maličko
+to sklo na nej je asi neposkrabatelne abo čo Smile
+sedi jak rit na serbel
-po dlhsom uzivani viac zahmlieva, to pripisujem uvolnenej gume kolo oci
-na usiach je len tenka guma - cca 15-20 min piska v uchu ak je super sikovny Smile
+/- cela maska je z gumy, v predu je tvrda a postupne k usiam mäkkne... neviem ci je to dobre abo zle Smile


suma sumarum.. asi si kupim taku istu ale novu cyclops cyclops
Lopata
Lopata

Počet príspevkov : 529
Location : Prešporok
Points : 242
Registration date : 12.01.2009

http://www.antize.tk

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  Reinn St december 16, 2009 9:55 pm

ja mam Spectra nForcer Black Thermal a som s nou nad mieru spokojny, ma ju aj oco a bratranec
cena je pomerne slusna 1050.00 Kč , siroky vyhlad je sikovnym plusom, dalsim je napriklad velmi dobre kritie az za usi, pod bratu a nad celo Smile maska je cela z pomerne tvrdeho zato vcelku ohybneho plastu coho vyhodou je najme teda to ze rana do masky nijak neboli Razz samozrejme obcas zastipu crepiny z gulky ktore prejdu dierkami Razz
co sa tyka skla tak to sa velmi malo rosi a to najme po dlhej a narocnej hre kedy sa clovek velmi spoti a to teda najcastejsie pokial je vonku chladnejsie pocasie.... mam aj masku Proto Switch EL woodland a tej by som dal tak minus 50 bodov zatial co predoslej tak 150 Smile
je ovela krajsia sedi rovnako dobre ma vsak dost tvrdsi a draplavy molitan oproti Spectra nForcer Black Thermal, taktiez ocosi menej kryje za usami a najme nad celom ale to nieje extra dolezite najhorsie na nej vsak je jednak hrozne zle odvetranie a jednak divne termalne skla, jedno som kupil hral som s nou dva krat nic som s nim nerobil a rozlepilo sa a uz od pociatku sa mi ta maska rosila jak dabel, zaciatok hry, dobehnutie na nejake stanovisko=zarosena maska, este 5 min nejakeho jemneho pohybu po ihrisku a uz nevidite nic Suspect
Reinn
Reinn

Počet príspevkov : 727
Age : 32
Location : Bratislava-Rača...Weekend warriors
Points : 307
Registration date : 12.01.2009

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  fanatic4007 Št december 17, 2009 10:32 am

ako už spomínal Reinn máme rovnaké masky a som s s ňou nadmieru sokojný žiadne rosenie super vetranie...vrelo odporúčam
fanatic4007
fanatic4007

Počet príspevkov : 94
Age : 35
Location : bratislava.......Weekend Warriors
Points : 91
Registration date : 30.08.2009

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  arad Št december 17, 2009 10:43 am

ja momentalne vyuzivam V-Force Grill. velmi prijemna maska, sklo je jednoduche s termalnou upravou (ako vsetky V-Force), molitany su prijemne, nesaju moc pot a je mozne ich velmi rychlo vymenit. bola draha ako slak, ale nelutujem jej obstaranie. rozborka je velmi jednoducha (vybratie, umytie skla a zlozenie sa da zvladnut pod 2 minuty pohodlne).

pozitiva:
rychla rozborka
vyborny vyhlad
sklo s termalnou upravou

negative:
bez ksiltu nechrani moc celo (kompenzujem celenkou a osvedcilo sa aj proti mlzeniu)
sklo s termalnou upravou
momentalna nedostupnost skiel

Termalna uprava je dostatocna v beznych podmienkach, hmli relativne malo a dost rychlo sa odhmlieva. Za predpokladu, ze je neporusena vrstva. Beznym umyvanim (hodim masku aj so sklom pod sprchu) vydrzi tak rok, potom uz treba sklo menit.


Dalsia maska, ktoru pouzivam je JT Proflex Revolution. Nesadla mi dobre, spodok molitanov mi nedolieha na tvar. Avsak frajerka ju raz mala, ked fotila a pochvalovala si. Nerosila vobec, ma dvojite termalne sklo a spodok masky je gumeny.

ad rozlepovanie skiel: je taka finta fn proti tomu, robili sme to este pri starych Radaroch... pouzijes obycajny hygienicky silikon a natlacis ho do medzery, ktora je medzi tou gumou medzi sklami a okrajom skla... zlepi ich to a potom mozes sklo kludne hodit pod vodu...
arad
arad

Počet príspevkov : 65
Location : Blava neee?
Points : 51
Registration date : 29.04.2009

http://www.zlord.sk

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  kuratorX Št december 17, 2009 2:17 pm

arad napísal:...ad rozlepovanie skiel: je taka finta fn proti tomu, robili sme to este pri starych Radaroch... pouzijes obycajny hygienicky silikon a natlacis ho do medzery, ktora je medzi tou gumou medzi sklami a okrajom skla... zlepi ich to a potom mozes sklo kludne hodit pod vodu...

Diky za podelenie sa. Tato finta znie dost dobre... Mohol by si prosim vyzvetlit co je ten obucajny hygienicky silikon? To asi nebude ten co som pouzil na utesnenie vane Very Happy
kuratorX
kuratorX

Počet príspevkov : 259
Age : 40
Location : Weekend Warriors ; BA-Petrzalka
Points : 165
Registration date : 14.02.2009

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  arad Št december 17, 2009 2:29 pm

Diky za podelenie sa. Tato finta znie dost dobre... Mohol by si prosim vyzvetlit co je ten obucajny hygienicky silikon? To asi nebude ten co som pouzil na utesnenie vane Very Happy

ale ano, presne ten myslim... kupis to v takej spicatej tube (myslim, ze su aj mensie balenia, i ked drahsie)... ide o to, aby sa pri kontakte so vzduchom nenafukol ako napr. montazna pena... je to trochu piplacka to tam dostat, ale potom to vydrzalo aj rok a niektorym od nas aj viac...
arad
arad

Počet príspevkov : 65
Location : Blava neee?
Points : 51
Registration date : 29.04.2009

http://www.zlord.sk

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  chorche Št december 17, 2009 4:21 pm

ja som vedel ze tie silikony su na nieco dobre ... Very Happy
chorche
chorche

Počet príspevkov : 471
Age : 40
Location : Weekend Warriors
Points : 225
Registration date : 26.01.2009

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  Lopata Pi december 18, 2009 10:11 am

Ja planujem kupit masku Empire Event ASI... furt sa neviem rozhodnut scratch

Mate s nou niekto skusenosti? hlavne co sa tyka zahmlievania, lebo to ma najviac vytaca na tych maskach..... cyclops
Lopata
Lopata

Počet príspevkov : 529
Location : Prešporok
Points : 242
Registration date : 12.01.2009

http://www.antize.tk

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  BOBI-KA Pi december 18, 2009 3:07 pm

mam ju(empire event)..........je perfektna...az do tej doby kym zacne prsat,ale to asivacsinou masiek!!!mal som predtym proto switch termal,ale ta sa stale mlzila!Ta eventka je super,teda aspon mne sedi na tvary (mam chudu tvar)neni dost velka,teda akurat.sklo je velke s perfektnim vyhladom-myslimze lepsia maska uz je len dye I4,bohuzila je sialene draha..ale hral som s nou-od kamarat pozicana......ale daj si pozor vacsinou ju davaju z tmavym sklom(doooost tmavym)
tak,ze ked ju budes hciet tak si ju stejnak kupis,nie
Cool Cool Cool
BOBI-KA
BOBI-KA

Počet príspevkov : 139
Location : Plavecke Pohradie
Points : 145
Registration date : 26.10.2009

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  Lopata Pi december 18, 2009 8:22 pm

Uz pisem Jeziskovi Smile
Lopata
Lopata

Počet príspevkov : 529
Location : Prešporok
Points : 242
Registration date : 12.01.2009

http://www.antize.tk

Návrat hore Goto down

PB Masky alebo sklenene oko? Empty Re: PB Masky alebo sklenene oko?

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.